cvut

To se takhle sešel tým studentů napříč celým ČVUT pod vedením Fakulty architektury. Věřili, že nejčistší energie je ta nespotřebovaná a že člověka významně ovlivňuje prostředí, které sám vytváří. Nezůstalo jen u slov.

Výsledkem je soběstačný dům AIR House, který získává veškerou energii pro svůj provoz ze slunečního záření a má minimální dopad na životní prostředí.

A víš co? AIR House se dostal mezi 20 nejlepších univerzitních návrhů planety v prestižní soutěži Solar Decathlon, kterou pořádá americké ministerstvo energetiky. Náš tým se soutěže zúčastnil jako vůbec první z České republiky. A jak jsme dopadli? Ve finále, které se konalo v Orange County Great Park v Kalifornii jsme získali 1. cenu v Architektuře a Energetické bilanci, 2. místo v Technice, 3. místo v Atraktivitě pro trh, Komfortu a Teplé vodě.

Tohle není vychloubání. To je vzkaz pro tebe. Pokud máš chuť, můžeš se u nás realizovat stejně jako studenti z týmu AIR House.

Ještě nevěříš? AIR House stojí přímo uprostřed kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a slouží jako Informační centrum ČVUT.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon