Na konferenci OSN Evropský Habitat ukážou studenti FA ČVUT téměř stovku projektů bytových domů, které by mohly určit novou podobu pražského Smíchova. Ještě předtím, než je posoudí experti, je nová čtvrť k vidění „v předpremiéře“ přímo na Fakultě Architektury – a ty se na ní můžeš vypravit až do 15. března.

Dostali jednoduché zadání. Na Smíchově je velká průmyslová proluka mezi Lihovarem a autobusovým nádražím Na Knížecí. V ní by měla v budoucnu vyrůst nová čtvrť. A vy ji teď můžete navrhnout.

V sedmi ateliérech fakulty se tak v zimním semestru 2015/16 rozběhly práce na projektech v nejrůznějších měřítkách a podobách. Na malém papírovém Smíchově začaly postupně vznikat polyfunkční domy, bytovky a nakonec celé bloky domů, které maximálně využívají současnou podobu územního plánu.

Kromě možnosti vyzkoušet si v praxi jeden z největších urbanistických projektů, který Česko v příštích deseti letech čeká, dostali studenti také šanci přidat svůj vlastní pohled na směřování udržitelného a dostupného bydlení pro 21. století – a do jisté míry možná i ovlivnit reálné výstupy z mezinárodní konference Habitat.

Chceš vidět tuhle jedinečnou výstavu na vlastní oči? Najdeš ji v přízemí Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6. Vstup je volný, bezbariérový a otevřeno je od pondělí do pátku od 7.00 do 20.00 hod.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon