cvut-uniform-02-fin-orez

Na základě rozhodnutí vedení budou mít studenti Českého vysokého učení technického v Praze od akademického roku 2016/17 povinnost navštěvovat univerzitu ve školních uniformách. Ty budou vyrobeny z odolného a nemačkavého materiálu a budou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Univerzita plánuje ke stejnokroji dodávat studentům i chytré brýle a hodinky.

 V návaznosti na celosvětovou oblibu školních uniforem se vedení ČVUT rozhodlo zavést je na všech svých fakultách a pracovištích, na nichž probíhá výuka. Na návrhu stejnokroje se podílí společně hned několik fakult. Jejich design vznikal na Fakultě architektury, Fakulta elektrotechnická a Fakulta strojní dodala know-how k technologickému vybavení, Fakulta biomedicínského inženýrství se spolupodílela na implementaci senzorů pro snímání životních funkcí studentů a návrh dalších doplňků zajišťuje ve svém 3D tiskovém centru Fakulta informačních technologií. První funkční vzorky otestovali studenti Fakulty stavební a Fakulty dopravní v dejvických halových laboratořích.

Rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka k zavedení univerzitních stejnokrojů dodává: „Jsem velice rád, že se nám podařilo vyvinout tuto ojedinělou kolekci oblečení. Všechny použité technologické prvky do ní implantovali naši vědci v úzké spolupráci se studenty všech fakult a velice mě těší, že se nám podařilo vyrobit takové uniformy, které na jiných univerzitách nemají v současné době konkurenci. Věřím, že naši studenti budou ze stejnokroje ČVUT stejně nadšení, jako jsem já, a že na něj budou právem hrdí.“

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon