Foto_memorandum_SPŠS

Kamarádství nemusí být jen mezi lidmi, ale také mezi institucemi. A jedno další takové právě vzniklo mezi ČVUT v Praze a stavební průmyslovkou a vyšší odbornou školou v Dušní ulici na Praze 1. Nakonec i v tomto případě je ve finále nejdůležitější přátelství mezi živými bytostmi, tedy mezi studenty a učiteli na těchto dvou školách. Mohou si totiž vzájemně předávat plno zajímavých poznatků, zážitků, dovedností a zkušeností.

Na důkaz hlubší spolupráce, podepsal memorandum rektor ČVUT prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc. a paní ředitelka Vyšší odborné školy stavební (VOŠS) a Střední průmyslové školy stavební (SPŠS) na Praze 1 v Dušní ulici, PaedDr. Marie Plíhalová. Studenti této školy, při té příležitosti, shlédli i prezentaci o možnostech studia na ČVUT, aby věděli, do čeho třeba půjdou a co tím mohou v budoucnu získat.  Budou to zejména rozmanité stáže, praxe a exkurze na vybraná pracoviště ČVUT. Zároveň se mohou těšit i na ještě hodnotnější výuku, protože jejich učitelé budou rovněž seznamováni s novými poznatky z oblastí vědy a techniky formou seminářů, workshopů a exkurzí.

VOŠS a SPŠS bude na veřejnosti vystupovat jako spolupracující škola ČVUT. Také předpokládáme, že na základě nastolené úspěšné spolupráce, se VOŠS a SPŠS stane v budoucnu partnerskou střední univerzitní školou ČVUT.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon