Foto_FEL_Formule_5-fse03-test1

O studentské formuli ČVUT, se kterou tým CTU Cartech vítězí na těch nejznámějších světových polygonech už si určitě slušel/a. Víš ale, že má také elektrickou sestřičku, která v porovnání s konkurencí není rozhodně pozadu? Vyvíjejí jí studenti oboru Elektronika, energetika a management na Fakultě elektrotechnické ČVUT a její elektromotor má neuvěřitelný odpich. Nyní to potvrdila i na mezinárodní soutěžikanadském Barrie, kde prostě neměla konkurenci.

Soutěž studentských formulí se vždycky skládá z dílčích závodů, ve kterých musí tým monopostu absolvovat jak statické disciplíny, jako je prezentace konstrukce a jejího business plánu před porotou, tak i samotné závody. Ty zahrnují akcelerační disciplíny na 75 metrů, Skid-pad (jízda v osmičce), kvalifikační Autokros a vytrvalostní disciplínu Endurance na 22 kilometrů. Všechny dynamické disciplíny ovládla formule eForce s neuvěřitelnou bravurou, takže jí od druhého v týmu v pořadí dělilo úctyhodných 521,13 bodů z celkových 1000.

Celou cestu formule eForce za vítězstvím a videa s fotkami si můžeš prohlédnout na webu eforce.cvut.cz. A nejlepší na tom všem je, že součástí týmu Formula Student Elektric se můžeš stát i ty! Stačí se zapsat na ČVUT v Praze a pak zajít přímo do dílny nebo napsat na info@eforce.cvut.cz.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon