Jáma lvová

Jelikož jsou prázdniny v plném proudu, je ten správný čas vyrazit na letní tábor. Tak trochu neobvyklý tábor zažije 24 studentů základních škol a víceletých gymnázií, kteří byli nejúspěšnější v korespondenční soutěži ČVUT Jáma lvová a vyráží teď společně vstříc novým dobrodružstvím.

V doprovodu současných studentů ČVUT odjede tato nadaná skupinka školáků do atraktivní lokality Hříběcí nedaleko Pelhřimova. Nic ale není zadarmo, takže přesto, že je účast na táboře bezplatná, museli si ji všichni zasloužit nažhavením svých mozkových závitů. Od pozvánky na samotný tábor dělila dvě stovky adeptů tři kola záludných úloh na pomezí matematiky, informatiky, fyziky a logického uvažování.

Hlavním námětem letního tábora ČVUT – Jáma lvová nebude nic menšího než vesmír. Účastníky tak čeká mapování hvězdného prostoru, komunikace s jinými civilizacemi nebo třeba stavba vesmírných lodí. Jelikož se vše odehrává v rozmanitém prostředí českomoravské vrchoviny, nebude chybět ani řada sportovních aktivit s využitím okolní přírody.

Jestli si teď říkáš, že to chceš také zažít, mrkni přímo na web www.jamalvova.cz, kde najdeš informace jak se zapojit a přihlásit do dalšího ročníku. Inspirací ti mohou být i fotky z předešlých ročníků.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon