Foto_FS_pr40_01

Čtvrtá průmyslová revoluce nebo také Průmysl 4.0 je označení pro současný trend digitalizace a s ní související automatizace výroby, která brzy přinese velké změny na trhu práce. A právě Ty z toho můžeš díky novému studijnímu oboru na ČVUT těžit!

ČVUT totiž myslí na budoucnost a jako vůbec první vysoká škola v České republice akreditovala studijní obor, který bude tak potřebné budoucí inženýry vychovávat. Nese výstižný název Průmysl 4.0 a Fakulta strojní ČVUT ho začne vyučovat už od příštího akademického roku. Potvrzením toho, že má nový obor opravdu smysl je mohutná podpora průmyslových firem. Třeba taková Škoda Auto, se chystá rozdávat zajímavá stipendia jeho studentům a vychovat si tak v podstatě své budoucí automobilové odborníky

A o co vlastně v tom Průmyslu 4.0 jde? Základem bude pořád strojírenství. K němu ale přibydou moderní obory jako virtuální realita nebo strojové učení a problematika senzorů pro internet věcí. Strojárně bude s přípravou odborných předmětů pomáhat Fakulta elektrotechnická ČVUT a Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, který se řadí k evropské výzkumné špičce v oboru.

Další informace o novém oboru najdeš na webu Fakulty strojní ČVUT.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon