Foto_FIT_DataLabBirds2016_small

Studenti Fakulty informačních technologií ČVUT opět ukázali, že mají programování umělé inteligence doslova v malíčku. Jejich prográmek totiž už potřetí uspěl v silné mezinárodní konkurenci a po dvou vítězstvích bral stále skvělé třetí místo v Angry Birds AI Competition.

Součástí konference o umělé inteligenci IJCAI 2016 konané v New York City byla i tentokrát soutěž, která demonstruje využití  tohoto fenoménu v „praxi“. Stejně jako předchozí dva roky se jednalo o střílení rozzlobených ptáků na ukrytá prasata v populární hře Angry Birds. A podobně vypadaly i stupně vítězů, když tým DataLab Birds ve složení Karel Rymeš a Radim Špetlík s mentorem Tomášem Borovičkou získal skvělé ocenění.

Studenti předem vytvořili inteligentní program (agenta) a do samotné soutěže už pak nijak nezasahovali, vše stálo na jejich agentovi a především na tom, jak dobře byl naprogramován. Aby agent hrál co nejlépe, potřeboval vědět, kolik je v daném levelu prasat, které má trefit, jaké ptáky má k dispozici a kolik je v dané úrovni objektů a budov.

I když se letos nepodařilo obhájit dvě předchozí prvenství, třetí místo je stále super úspěch. Pokud ti přijde téma umělé inteligence zajímavé, určitě se také podívej na web datalab.fit.cvut.cz, kde najdeš i podrobnější informace o celé soutěži.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon