014_CVUT-VIC-Ryszawy

Asi se shodneme na tom, že prázdniny jsou to úplně nejlepší období roku. Přesto existuje jeden důvod, proč se už teď těšit na září! Tím důvodem je Festival vědy, zábavná vědecko-technická laboratoř pod širým nebem v Praze na Vítězném náměstí ve středu 7. září 2016. Ukáže ti to nejlepší, co současná věda, technika a přírodní vědy dokáží.

Populárním a interaktivním způsobem se návštěvníkům všech věkových kategorií, představí přírodovědné a technické obory hrou. K vidění budou zajímavé prezentace a nevšední pokusy z nejrůznějších oborů, které si budeš moci na vlastní kůži vyzkoušet. Kromě možností rozmanitého atraktivního programu, se také pobavíš v Tech zóně ČVUT, kde každá z našich osmi fakult odhalí něco speciálního ze svých laboratoří.

Téma letošního roku je „Bojujeme s viry“. Doprovodný program v prostorách Národní technické knihovny přinese poutavé exkurze a zajímavé projekce na toto téma (HIV, Ebola, Malárie, Zika).

Na organizaci a přípravě programu se kromě ČVUT v Praze podílí řada dalších institucí: VŠCHT Praha, ÚOCHB AV ČR, Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, Národní technická knihovna a Městská část Praha 6. Hlavním akademickým partnerem je Univerzita Karlova, která se bude také na festivalu prezentovat.

Určitě tě zaujmou i ostatní vystavovatelé, mezi něž patří: Česká zemědělská univerzita v Praze, Kriminalistický ústav Praha, Techmania Science center, Unipetrol a spousta dalších. Je ti tedy asi jasné, že se jedná o hooodně velkou událost :).

Zapiš si do kalendáře datum 7. září 2016 a čas 8:30 až 17:30 hodin. Podrobný program a plno dalších informací najdeš na webu www.festival-vedy.cz.

Tak se potkáme 7. září na Kulaťáku J.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon