Foto_FS-letadlo_KHR626299_133403_2645180

To nejlepší ze svého oboru představuje Fakulta strojní ČVUT na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Pokud budeš mít v týdnu od 3. do 7. října cestu přes tuto moravskou metropoli, určitě neváhej a zajdi se podívat. Expozice ČVUT, která je umístěna v Pavilonu Z na stánku 92 a zahrnuje tři velká lákadla.

Tím prvním je silniční kolo FESTKA, výjimečné svou nízkou hmotností, atraktivním designem a možností přizpůsobit konstrukci individuálním požadavkům zákazníka. Na Fakultě strojní ČVUT se ve spolupráci s výrobcem provádí experimentální analýza rámu z vysoko-modulových karbonových vláken.

Dále můžeš vidět mikroelektrárnu WAVE, která je prototypem zařízení pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla pracující na principu organického Rankinova cyklu. Je to vůbec nejmenší elektrárna na biomasu na světě. Projekt vznikl na Fakultě strojní a dále se rozvíjí ve spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT.

Tím největším exponátem je rozhodně trup ultralehkého dvoumístného letounu UL-39 ALBI s netradičním proudovým pohonem o kterém jsme už také psali. Je to vůbec první a zatím také jediný letoun vyrobený v ČR z uhlíkových vláken. Let v něm nabízí široké veřejnosti unikátní pocit z letu proudovým letounem.

Brány Brněnského výstaviště jsou otevřeny ve dnech 3. až 6. října od 9.00 do 18.00 hodin        a  7. října od 9.00 do 16.00 hodin. Více informací najdeš na www.bvv.cz/msv/.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon