FEL_Robosoutěž_2016

Na Fakultě elektrotechnické ČVUT se už všechno připravuje na finálové utkání robotů LEGO Mindstorms. Středoškolské týmy, které se do finále probojovaly jedním ze čtyř předkol soutěže, nyní poměří své síly s vysokoškolskými studenty předmětu Roboti, bakalářského programu Kybernetika a robotika na FEL ČVUT.

Nenech si ujít tuto nezapomenutelnou podívanou, která odstartuje v pátek 16. prosince 2016. Letošním úkolem je naprogramovat robota tak, aby v časovém limitu, samostatně bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, bluetooth či jiných komunikačních kanálů) projel co nejrychleji dráhu od startu vyznačenou na podložce černou čarou následovanou bludištěm a po projetí bludištěm dráhu vyznačenou na podložce černou čarou do cíle. A jelikož je letos trať extra zapeklitá, celé klání nese název „Pathfinder“.

Během finálového večera se utkají ti nejlepší o putovní pohár a řadu hodnotných cen. Soutěž je veřejná, takže se můžeš i ty přijít podívat, co vše se dá sestavit a naprogramovat. Hlavní program startuje ve 12.00 hodin,pátek 16. prosince 2016Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT. Tu najdeš na Karlově náměstí 13 na Praze 2.

Podrobnější program, pravidla soutěže a možné řešení úlohy najdeš na webových stránkách Robosoutěže. Fotky a videa z jednotlivých předkol najdeš na facebooku.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon