Na Fakultě elektrotechnické ČVUT se už všechno připravuje na finálové utkání robotů LEGO Mindstorms. Středoškolské týmy, které se do finále probojovaly jedním ze čtyř předkol soutěže, nyní poměří své síly s vysokoškolskými studenty předmětu Roboti, bakalářského programu Kybernetika a robotika na FEL ČVUT.

Nenech si ujít tuto nezapomenutelnou podívanou, která odstartuje v pátek 16. prosince 2016. Letošním úkolem je naprogramovat robota tak, aby v časovém limitu, samostatně bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, bluetooth či jiných komunikačních kanálů) projel co nejrychleji dráhu od startu vyznačenou na podložce černou čarou následovanou bludištěm a po projetí bludištěm dráhu vyznačenou na podložce černou čarou do cíle. A jelikož je letos trať extra zapeklitá, celé klání nese název „Pathfinder“.

Během finálového večera se utkají ti nejlepší o putovní pohár a řadu hodnotných cen. Soutěž je veřejná, takže se můžeš i ty přijít podívat, co vše se dá sestavit a naprogramovat. Hlavní program startuje ve 12.00 hodin,pátek 16. prosince 2016Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT. Tu najdeš na Karlově náměstí 13 na Praze 2.

Podrobnější program, pravidla soutěže a možné řešení úlohy najdeš na webových stránkách Robosoutěže. Fotky a videa z jednotlivých předkol najdeš na facebooku.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon