FEL_foto_vyzkum_5G

Prozatím bylo běžné, že všechny inovace a aktualizace měli na výkon našich smartphonů spíš negativní dopady. Tým laboratoře 5Gmobile ovšem testuje novou technologii sítí, která výkon a výdrž mobilu naopak zvýší! Řešení se nazývá mobile edge computing a přenáší náročné výpočtymobilního zařízení na „hranu“ mobilní sítě, tedy na server umístěný na základnových stanicích. Tuto inovaci oceníš například při hraní herrozšířenou realitou, které jsou náročné na výkon procesoru a tím pádem na výdrž baterie.

Česká laboratoř je jedna z prvních, která s vývojem mobile-edge computingu začala. Jelikož už dříve spolupracovala na vývoji sítí LTE-A, byla práce na technologiích pro 5G dalším logickým krokem. Díky dosavadním výsledkům si tým 5Gmobile vybrala i společnost Foxconn pro svůj projekt cloudového řešení radiové přístupové sítě.

Skvělé je, že na všech těchto projektech se podílejí i samotní studenti. A těch není nikdy dost, nových nápadů a vizí je totiž spoustu. Jestli tě mobilní komunikace oslovuje, mrkni na web laboratoře a přihlas se na Fakultu elektrotechnickou ČVUT. O svou budoucnost budeš mít postaráno!

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon