FEL_foto_Drony_vítězsztví

O výpravě dronů z Fakulty elektrotechnické ČVUT na prestižní mezinárodní soutěž Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC) v Abu Dhabí jsme již psali. Tým Martina Sasky doplněný o zástupce americké University of Pennsylvania a britské University of Lincoln se právě vrátil ve velkém stylu. Přivezl kompletní medailovou sbírku, každý start svých dronů tak proměnil v jednu medaili!

Tým nerozhodil ani silný vítr, kvůli kterému byl zkrácen první soutěžní den a tedy i čas na jednotlivé disciplíny.  Hned v prvním testu, přistání na jedoucím automobilu, nasbíral český dron 97,653 bodů a obsadil tak druhou příčku v těsném závěsu za prvním týmem z Pekingu.

V soutěžní kategorii zaměřené na sběr předmětů pomocí skupiny dronů pak naši účastníci suverénně vyhráli s celkovým počtem 56,154 bodů. Drony předměty sbíraly zcela autonomně, tedy bez jakéhokoliv zásahu člověka, což je technologie na hraně současných vědeckých poznatků.

Nabuzen dosaženými úspěchy se tým Fakulty elektrotechnické spojiltýmem Univerzity v Padově a společně se zúčastnily Grand Challenge. V této soutěži se kromě dvou výše zmíněných úkolů řešil ještě pohyb mobilního vozidla, které mělo za úkol manipulovat s různými nástroji. Tato kooperace vynesla zúčastněným stranám bronzovou medaili.

O tom, že jde o obrovský úspěch, napovídá i silná konkurence univerzit, jako napříkald Carnegie Mellon, ETH Zürich, Virginia Tech, The University of Tokyo, nebo Korea Advanced Institute of Science and Technology, které nechal tým z ČVUT za sebou. Výsledky si můžeš podrobně prohlédnout na stránkách soutěže. Podívej se také na fotky a video z účasti našeho týmu, najdeš je přímo na webu fakulty.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon