FOT_FIT_holky

I když tě to možná překvapí, tak na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) studují i holkyJe jich sice méně, ale přesto dokážou vynikat stejně dobře, jako jejich spolužáci.

Co je motivovalo k rozhodnutí vybrat si obor, který česká veřejnost tradičně považuje za výhradně mužskou doménu? Měly s programováním zkušenosti ještě před zápisem na školu, anebo do toho skočily, jak se říká, po hlavě? Jak hodnotí náročnost studia nebo přístup pedagogů? Jaké mají zájmy a jak se jim žije v převážně klučičím prostředí? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíš v sérii rozhovorů na téma „Holky v IT a jak to vidí FIŤačky“.

Jednotlivé rozhovory postupně představují čtyři studentky FIT ČVUT, od prvačky Dominiky, po zkušenější LuckuKláru či Janu, které vedle magisterského studia už i pracují. Každá z nich má nějaký svůj vlastní životní příběh a pohled na věc, což dělá všechny rozhovory zajímavé a jedinečné. Co mají holky však společné je smysl pro humor, matematické myšlení, vytrvalost a píli, a v neposlední řadě také chuť dělat věci po svém. A jak to vidíš ty? Stále žiješ v domnění, že informatika je pouze pro kluky?

Více si o ženách v IT můžeš přečíst také v jednom z minulých témat časopisu Buď FIT.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon