DSC_2231

České vysoké učení technické v Praze se bude opět v letošním roce prezentovat na půdě Národního technického muzea, na Letné v Praze 7, kde v rámci 14. ročníku Pražské muzejní noci bude dne 10. června od 19.00 hodin interaktivně představovat „Zábavnou vědu z ČVUT“.

Návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci přesvědčit, že studium vědy a techniky na ČVUT v Praze může být nejenom zábavné, ale především prospěšné pro naši společnost. Budou se seznamovat s technickými novinkami a zajímavostmi jinde než na akademické půdě.

Když přijdeš, vyzkoušíš si, řízení automobilu na Dopravním simulátoru Fakulty dopravní. Atraktivní bude Magnetická levitace, Počítání teček na házecích kostkách nebo Infračervený detektor a BBC micro.bit Fakulty elektrotechnické.

Prohlédneš si zajímavou expozici katedry Biomechaniky Fakulty strojní. Zapojíš se do workshopu Fakulty stavební pro malé i velké a osvěžíš se u modelu vodního kanálu, který byl v reálném měřítku skutečně realizován na letních Olympijských hrách v Riu.

Neméně atraktivní bude expozice O člověku a soutěž Malý záchranář, stejně tak jako možnost vyzkoušet si praktickou masáž srdce na cvičné figuríně Fakulty biomedicínského inženýrství, která mimo jiné představí i různé Monitorovací systémy a Termokameru.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská bude interaktivně prezentovat implementaci vybraných populárních algoritmů a roboty pro detekci překážek, stejně tak jako model školního reaktoru VR-1 včetně maket palivových článků a tyčí.

 O vědu, techniku, ale i zábavu nebude v expozici ČVUT na Pražské muzejní noci v Národním technickém muzeu rozhodně nouze.

Více informací najdeš: http://www.prazskamuzejninoc.cz/2017/.

 

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon