Foto_FEL_xglu1

Nevídaný úspěch se povedl týmu studentů Fakulty elektrotechnické ČVUT, kteří zvítězili v prestižní mezinárodní soutěži Microsoft Imagine Cup v americkém Redmondu. Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová tam zazářili s projektem X.GLU, kterým se snaží pomáhat diabetikům udržet jejich nemoc pod kontrolou.

Marek nejdříve vyvinul unikátní glukometr (tedy přístroj na měření hladiny cukru v krvi) velikosti platební karty, který nepotřebuje žádné napájení, protože ke komunikaci a dobíjení využívá smartphone s technologií NFC. Tým studentů dále jeho vynález zdokonaluje, aby byl v praxi co nejpoužitelnější. Doplnili například aplikaci s hrami a odměnami za pravidelné měření. Ta je skvělá zejména pro malé děti, které mohou mít problémy s disciplínou, kterou léčba cukrovky vyžaduje.

Je to vůbec poprvé, co studenti z České republiky vyhráli tuto prestižní technologickou soutěž, ve které se každoročně utkává 55 vítězů národních kol. Studenti si také odvezli solidní výhru 250 tisíc dolarů (v přepočtu asi 5.5 milionů korun). To je skvělé, ne?

X.GLU není jediný úspěšný startup, který na Fakultě elektrotechnické ČVUT vznikl, podívej se na web nebo facebook a připoj se také do řad našich úspěšných inovátorůČVUT v Praze.

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon