FV_2017_20160907_096_CVUT-VIC-Ryszawy

Prázdniny už pomalu končí, nemusí to být ale důvod pro chmury. Už po páté se totiž můžeš těšit na Festival vědy, který ti ve středu 6. září na Vítězném náměstí v Praze 6 zábavným způsobem ukáže to nejlepší a nejzajímavější ze světa současné vědy a techniky.

Kromě ČVUT, který je spoluorganizátorem této velkolepé akce se ti se svým programem představí i na 70 dalších vystavujících škol a institucí, takže zábava na celý den je každopádně zaručená! K vidění budou zajímavé prezentace a nevšední pokusy z nejrůznějších oborů, které si budeš moci na vlastní kůži vyzkoušet, pro ty zvídavější bude probíhat i doprovodný program s přednáškami v Národní technické knihovně.

Tématem letošního ročníku Festivalu vědy je Věda pro zdraví, a protože si letos ČVUT připomíná 310 let od svého založení, tak jsme připravili mimořádnou expozici s názvem Technika pro zdraví na ČVUT. Ukážeme ti třeba nejrůznější zdravotní monitorovací systémy a vybavení sanitky FBMI nebo si vyzkoušíš masáž srdce na unikátní figuríně. Dozvíš se víc o radiologické fyzice, možnostech dnešní radioterapie a zjistíš, co všechno se vlastně skrývá za rentgenem. A protože ke zdraví neodmyslitelně patří i voda, dozvíš se, co všechno o ní díky technice víme a jaké všechny organismy v ní můžeme objevit.

Kromě téhle speciální expozice nesmíš vynechat ani tradiční Tech zónu ČVUT, kde se interaktivně představí všechny fakulty ČVUT i některé další součásti naší univerzity. Tady pro tebe nastartujeme naše studentské formule, svezeš se v dopravním simulátoru, budeme tisknout na 3D tiskárně a necháme levitovat magnety. Proměníš se ve stavaře a naučíš se měřit a vážit cementové vzorky nebo si osaháš patentovanou PET cihlu. A pokud ti z té vědy půjde hlava kolem, můžeš se na chvíli stát profesionálním sportovním střelcem na naší laserové střelnici, i když i to střílení má v sobě v dnešní době dost vědy.

A vezmi s sebou i mladší sourozence a kamarády, pro ně jsme totiž připravili vědecko-technickou poznávací hru Mladý inženýr, za kterou dostanou i nějakou malou odměnu z ČVUT.

Tak se na tebe těšíme 6. září v době od 8:30 do 18:00 na Kulaťáku, zatím můžeš zkouknout podrobnosti o akci a kompletní program najdeš na webu www.festival-vedy.cz nebo se podívej na super video zde https://youtu.be/SG0ZQVDXlx0.

Brzy ahoj!

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon