Prázdniny už pomalu končí, nemusí to být ale důvod pro chmury. Už po páté se totiž můžeš těšit na Festival vědy, který ti ve středu 6. září na Vítězném náměstí v Praze 6 zábavným způsobem ukáže to nejlepší a nejzajímavější ze světa současné vědy a techniky.

Kromě ČVUT, který je spoluorganizátorem této velkolepé akce se ti se svým programem představí i na 70 dalších vystavujících škol a institucí, takže zábava na celý den je každopádně zaručená! K vidění budou zajímavé prezentace a nevšední pokusy z nejrůznějších oborů, které si budeš moci na vlastní kůži vyzkoušet, pro ty zvídavější bude probíhat i doprovodný program s přednáškami v Národní technické knihovně.

Tématem letošního ročníku Festivalu vědy je Věda pro zdraví, a protože si letos ČVUT připomíná 310 let od svého založení, tak jsme připravili mimořádnou expozici s názvem Technika pro zdraví na ČVUT. Ukážeme ti třeba nejrůznější zdravotní monitorovací systémy a vybavení sanitky FBMI nebo si vyzkoušíš masáž srdce na unikátní figuríně. Dozvíš se víc o radiologické fyzice, možnostech dnešní radioterapie a zjistíš, co všechno se vlastně skrývá za rentgenem. A protože ke zdraví neodmyslitelně patří i voda, dozvíš se, co všechno o ní díky technice víme a jaké všechny organismy v ní můžeme objevit.

Kromě téhle speciální expozice nesmíš vynechat ani tradiční Tech zónu ČVUT, kde se interaktivně představí všechny fakulty ČVUT i některé další součásti naší univerzity. Tady pro tebe nastartujeme naše studentské formule, svezeš se v dopravním simulátoru, budeme tisknout na 3D tiskárně a necháme levitovat magnety. Proměníš se ve stavaře a naučíš se měřit a vážit cementové vzorky nebo si osaháš patentovanou PET cihlu. A pokud ti z té vědy půjde hlava kolem, můžeš se na chvíli stát profesionálním sportovním střelcem na naší laserové střelnici, i když i to střílení má v sobě v dnešní době dost vědy.

A vezmi s sebou i mladší sourozence a kamarády, pro ně jsme totiž připravili vědecko-technickou poznávací hru Mladý inženýr, za kterou dostanou i nějakou malou odměnu z ČVUT.

Tak se na tebe těšíme 6. září v době od 8:30 do 18:00 na Kulaťáku, zatím můžeš zkouknout podrobnosti o akci a kompletní program najdeš na webu www.festival-vedy.cz nebo se podívej na super video zde https://youtu.be/SG0ZQVDXlx0.

Brzy ahoj!

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon