Foto_Noc vedcu2_2017

První pátek v říjnu bude patřit tradiční vědecko-technické slavnosti Noc vědců. Přijď se 6. října v době od 17:00 do 23:00 hodin seznámit se zajímavými projekty z dílny ČVUT v Praze a nenech si ujít unikátní příležitost nakouknout do prostor, které za normálních okolností nejsou veřejnosti přístupné.

Letošní program bude vážně nabitý, protože ho připravil zatím rekordní počet našich fakult a součástí. V dejvickém kampusu na Praze 6 se představí Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta stavební a Fakulta informačních technologií, nově se můžeš těšit na program v Masarykově ústavu vyšších studií i v budově ČVUT – CIIRC, která se na jednu noc stane společným domovem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, Fakulty dopravní a Fakulty biomedicínského inženýrství. Kromě toho můžeš už tradičně zajet do centra na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, kterou najdeš v Břehové ulici na Praze 1.

Co teda všechno uvidíš? Třeba naši spalovací i elektrickou studentskou závodní formuli, kompletně vybavenou sanitku a záchranářské roboty nebo drony. Zjistíš, jak se staví letištní runway a jaký je rozdíl mezi ní a dálnicí. Po otestování svého zraku se svezeš v dopravním simulátoru, rozšířenou realitu zažiješ na vlastní kůži i díky speciálním brýlím. Pronikneš do tajů fenoménu Smart Cities a autonomních vozidel, chytré dopravy, jejich simulací a bezpečnosti. Ke slovu se dostane i špičková zobrazovací a výpočetní technika, včetně programování.

Kromě toho se na mnoha přednáškách a exkurzích dozvíš něco o historii techniky i současné vědě, ale také, jak funguje mozek řidiče nebo termojaderná fúze a jaderný reaktor.

Je toho opravdu hodně, možná i mnohem víc, co bychom ti chtěli ukázat. Mrkni na kompletní program Noci vědců na ČVUT na webu a sleduj nás i na facebooku, kde budou vždycky nejčerstvější informace o dění.

Kontaktní osoba za ČVUT: Nikol Frančeová

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon