FIT_foto_20170203_029_CVUT-VIC-Ryszawy

Už v sobotu 9. prosince od 10 do 16 hodin proběhne tradiční Den otevřených dveří Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Uvažujete o studiu na naší fakultě? Už studujete a po prvním ročníku si vybíráte obor? Nebo jste jen zvědaví, co všechno se skrývá pod zkratkou FIT? Přijďte se k nám podívat!

Čeká na vás pestrý program. Abyste se v něm orientovali, navštivte po příchodu infostánek u vstupu do Nové budovy ČVUT. Kromě tištěného programu a dalších materiálů, zde můžete od našich studentů a zástupců studijního oddělení získat odpovědi na vaše otázky.

Od 10 a 13 hodin bude v posluchárně 105 v Nové budově probíhat prezentace o bakalářském studiu. Dozvíte se důležité informace o přijímacím řízení, organizaci výuky a studijních oborech. Zazní také do jakých mimoškolních aktivit se na naší univerzitě můžete zapojit.

U stánků jednotlivých bakalářských oborů v atriu Nové budovy zjistíte, co všechno se dá u nás studovat, čekají na vás workshopy a také ukázky prací studentů. Budete si moci vyzkoušet, jak jednoduše se dá vyluštit špatně zašifrovaná zpráva, a dozvíte se, jestli ve vás dřímá budoucí manažer. Uvidíte také, jak se navrhuje hardware, zasoutěžíte si o zajímavé odměny, zhlédnete práce studentů grafiky a budete se moci seznámit i s rozvíjejícím se odvětvím znalostního inženýrství.

V atriu najdete kromě stánků bakalářských oborů také stánek Studentské unie ČVUT, kde budou i zástupci dalších klubů, jako je například fakultní klub FIT++ či strahovský Silicon Hill. Můžete se seznámit i s fakultním portálem Spolupráce s průmyslem a zjistit, jak získat zajímavou praxi už při studiu. Pokud se chcete zapojit do Fiťáckého Informatického Korespondenčního Semináře (FIKS), naučit se něco nového a získat možnost přijetí na FIT bez přijímací zkoušky, zastavte se i u jejich stánku. Další možností, jak se dostat na FIT bez příjmaček, jsou Národní srovnávací zkoušky – jak na ně vám poradí u stánku SCIO.

Připraveny budou i komentované prohlídky Nové budovy, kde probíhá většina výuky, a Národní technické knihovny. Navštívit můžete také laboratoře fakulty ve vedlejší budově A. Ve Forenzní laboratoři vám ukážeme, jak prolomit šifrování čipových karet, laboratoře oboru Počítačového inženýrství předvedou humanoidního robota NAO anebo využití Arduina. V laboratořích oboru Softwarového inženýrství zjistíte, jak vypadá uživatelské testování nebo se můžete pokochat obrazovkou s 8K+ rozlišením. Znalostní inženýři vám předvedou ImproLab, kde například zjistíte, jak se dá detekovat pohyb osob, vada skla nebo přehřátí počítače.

Další informace a podrobnosti o programu najdete na webových stránkách fakulty nebo na Facebooku. Takže na shledanou v sobotu!

 

Tento článek je převzat z časopisu Buď FIT.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon