FJFI_foto_Vert

Studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze mají možnost využít první virtuální simulátor radioterapie v České republice. Britský systém VERT, který byl na fakultě instalován, umožňuje díky virtuální realitě nasimulovat reálné prostředí radioterapeutické ozařovny.

Radioterapie je jedna z nejrozšířenějších a nejúčinnějších metod léčby nádorových onemocnění.  Její úspěšnost ale hodně závisí na znalostech a schopnostech odborného personálu, a právě s tím může pomoci Simulátor VERT. Nabízí totiž propracovanou simulaci nejmodernějších ozařovačů používaných na klinikách a umožňuje zobrazit plány léčby i simulaci skutečného postupu ozařování. Současní i budoucí radioterapeutičtí odborníci si tak mohou nanečisto ověřit průběh i výsledky léčby, aniž by to mělo vliv na samotné pacienty.

Pokud tě láká dráha radiologického fyzika nebo technika a chceš s tímto revolučním přístrojem také pracovat, není nic jednoduššího než se přihlásit na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze. Kromě excelentních technických znalostí získáš také základy anatomie, fyziologie a další zdravotnické znalosti, které ti umožní zachraňovat lidské životy.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon