dav

České vysoké učení technické v Praze se bude opět v letošním roce prezentovat na půdě Národního technického muzea, na Letné v Praze 7, kde v rámci 15. ročníku Pražské muzejní noci bude 9. června od 19.00 hodin interaktivně představovat „Zábavnou vědu z ČVUT“. V rámci akce budou také zpřístupněny prostory Fakulty architektury v Dejvicích.

Návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci přesvědčit, že studium vědy a techniky na ČVUT v Praze může být nejenom zábavné, ale především prospěšné pro naši společnost. Budou se seznamovat s technickými novinkami, projekty a zajímavostmi jinde než na akademické půdě. Vyzkouší si, řízení automobilu na dopravním simulátoru Fakulty dopravní. Atraktivní program, kterým určitě zaujmou děti a mladé návštěvníky, si připravily studentky Fakulty elektrotechnické v rámci čarodějného projektu wITches. Prohlédnou si zajímavou expozici tzv. „Létající ústřednu“ Fakulty strojní. Zapojí se do kreativního workshopu s foto koutkem Fakulty stavební pro malé i velké a osvěží se u modelu vodního kanálu Rio. Neméně atraktivní bude expozice „Lidské tělo“ Fakulty biomedicínského inženýrství. Návštěvníci si budou moci odnést výtisky z 3D tiskárny, kterou bude předvádět Fakulta informačních technologií. Detektory pro kosmické záření a medicínu, stejně tak jako optické nanostruktury bude prezentovat Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská. Masarykův ústav vyšších studií přiveze zajímavé publikace pro široké spektrum návštěvníků Muzejní noci. O vědu, techniku, ale i zábavu nebude v expozici ČVUTNárodním technickém muzeu rozhodně nouze.

K akci se také připojí Fakulta architektury, která se také  9. června od 19.00 do 1.00 hod. představí v budově architekty Aleny Šrámkové. Zažijete fakultu v trochu jiné atmosféře. Dozvíte se něco více o architektuře a architektech samotných prostřednictvím zajímavých výstav, jedinečných přednášek, připravených workshopů a promítaných filmů.

 

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon