seznamovaci-akce

Seznamovací akce jsou tradiční součástí léta na ČVUT. Na seznamovácích poznáš své nové spolužáky, ale to samozřejmě není všechno!  Seznámíš se s fungováním své nové alma mater, nasaješ nanečisto vysokoškolskou atmosféru a hlavně – užiješ si tuny legrace! :)

Ve většině případů seznamováky organizují nebo spoluorganizují přímo studenti ČVUT. Zárukou toho jsou nejpřesnější informace o studentském životě, studentských aktivitách a situacích, které během tvého studia mohou nastat. Zkušenější kolegové ti pomohou nastartovat úspěšnou studijní dráhu a stanou se tvými přáteli a rádci i po skončení kurzu. Do prváku tak nastoupíš s řádnou přípravou a oproti těm, co na seznamováku nebyli, budeš o malý krůček napřed. 😉

Vybírat si můžeš ze široké nabídky podle fakulty, na kterou nastupuješ. Všechny akce, o kterých si tady můžeš přečíst, jsou 100% oficiální – nenaletíš někomu mimo ČVUT a nepokazíš si prázdniny. Nezapomeň si důkladně přečíst všechny podrobnosti a pohlídat deadline podání přihlášek.

Fakulta stavební

MALTA (Malé Aklimatizační Letní Tmelení Akademiků) je seznamovací akce pro nové Stavaře. Pořádá ji studentská organizace IAESTE v Masarykově táboře YMCA v Soběšíně nedaleko Kutné Hory v termínu od 10. do 13. září. Víc se dočteš na webu nebo ve FB události.

Fakulta strojní

Ve dnech 9. až 13. září pořádá Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT kurz pro nastupující Strojaře. Kurz proběhne v příjemném prostředí střediska Fakulty strojní ČVUT Herbertov, v malebné krajině jižních Čech nedaleko Vyššího Brodu na řece Vltavě. Středisko je bohatě vybaveno sportovním materiálem, takže tě nemine třeba sjezd Vltavy, lukostřelba, vyjížďky na kole, slackline, míčové hry a další kratochvíle. Přihlášení probíhá přes web, přidat se můžeš i k FB události.

Fakulta elektrotechnická

Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT organizuje taky seznamováky pro FELáky. Na sportovně vzdělávacích seznamovacích kurzech na břehu Orlické přehrady v Temešváru u Písku se kromě sportování můžeš zúčastnit třeba i konzultací z matematiky. :) Kurzy budou probíhat ve čtyřech pětidenních turnusech v době od 1. září do 21. září. Sleduj FB události pro jednotlivé kurzy, domluvíš si tu se spolužáky třeba i společnou dopravu na místo.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

Jak se stát dobrým Jaderňákem se dozvíš od studentů ze Studentské unie při FJFI na soustředění TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale vy ji najdete!“. Na programu jsou odborné přednášky na aktuální a zajímavá témata, exkurze a to vše samozřejmě doplní odpočinkový, sportovní a zábavní program. Soustředění se bude konat od 28. července do 11. srpna v rekreačním areálu Krakonoš v Bílém Potoce. Přihlášku i info najdeš na webu, případně na FB.

Fakulta architektury

Seznamovací kurz, pořádaný Ústavem tělesné výchovy a sportu ČVUT na Tuláčkově statku v Kruhu u Jilemnice, proběhne ve dvou turnusech. První v termínu 3. až 7. září, druhý pak od 10. do 14. září. Specialitou kurzu pro architekty je, že absolvuješ plenér pod vedením pedagogů z fakulty, zapojíš se do architektonického workshopu a navštívíš Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí od prof. Petra Hájka, který na fakultě již řadu let vede ateliér. Přihlas se a sleduj info na FB jednotlivých turnusů.

Fakulta dopravní

Mladí Dopraváci pojedou na UZEL do Rekreačního areálu Garnataurus ve Vlastějovicích u Kutné Hory! V termínu od 28. září do 1. října ho pro tebe pořádají členové studentského klubu eFDrive a další zapálení studenti fakulty. Vrcholem jeho zábavou i informacemi nabitého programu je postavit most přes potok, ale smyslem UZLU je spálit mosty za středoškolským životem a vykročit pravou nohou do toho vysokoškolského. Propoj se s novými spolužáky na Facebooku a podej přihlášku už teď!

Fakulta biomedicínského inženýrství

Cílem kurzu je (kromě tradiční společenské části :)) připravit tě praktickým a zábavným způsobem na budoucí studium na fakultě. Tak dostaneš pod kůži problematiku chemie, fyziky i matematiky. To vše v parádním prostředí chaty Bumbálka nedaleko Špindlerova Mlýna v době od 8. září do 14. září. Pozor, seznamovák pro Biomediky má deadline přihlášení už 10. července. Víc ve FB události a na webu fakulty.

Fakulta informačních technologií

FIŤáci tě na svém seznamováku přivítají ve dvou možných termínech. Vybrat si můžeš buď 1. – 4. září nebo 4. – 7. září. Kromě klasického seznamováku, který se koná v rekreačním středisku Máj v Plasech nedaleko západočeské Plzně, pro tebe mají spešl akci s názvem Hello FIT! 2018. Ta proběhne 27. září přímo na fakultě. A tejně jako seznamovák bude pod taktovkou studentů z fakultního klubu FIT++. Sleduj její přípravy v události a přihlas se!

Masarykův ústav vyšších studií

Seznamovák se bude konat v Juniorcampu Tobogán na Slapech od 28. do 30. září. Přihlášku a další informace najdeš na webu, zábava je každopádně zaručena! :) Třídenní akce má samozřejmě i svůj Facebook, kde si s ostatními můžeš domluvit společnou dopravu do kempu.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon