edf44743-f122-477d-84fb-55596e347fd7

Na chytrého robota jménem Pepper narazíte na pražském letišti Václava Havla, kde poskytuje informace cestujícím, vyzkoušel si už i práci číšníka v restauraci Pizza Hut, a nebo provází v muzeích ve Washingtonu. Nyní se s ním setkáte i na ČVUT :)

Pracovat s humanoidním robotem Pepper i dalšími roboty mohou nově studenti FITu jako jediní v ČR v rámci výuky v Laboratoři inteligentních vestavných systémů.

Laboratoř je zaměřena na vestavné počítačové systémy s integrovanou umělou inteligencí. Významnou část technického vybavení tvoří právě humanoidní roboti. Nechybí také kooperativní robot, EEG senzory pro ovládání robotů myšlenkou, drony nebo holografické brýle pro robotické aplikace spojené s rozšířenou realitou. Pracoviště je také vybaveno drony a disponuje i modely aut, na kterých si studenti mohou vyzkoušet autonomní řízení. Zázemí laboratoře nabízí studentům také výkonný výpočetní server s grafickými procesory NVIDIA Tesla P100, který je určen pro úlohy z oblasti umělé inteligence, zejména učení hlubokých neuronových sítí a pohybu robotů v simulovaném prostředí.

Bavila by Tě práce s roboty? Na ČVUT máš jedinečnou šanci! Více informací najdeš na www.fit.cvut.cz.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon