CVUT_FEL_Operator

I operátory na lince 155 je potřeba pořádně zaškolit a vytrénovat, nemůže to dělat každý. Experti z FELu pro tyto účely vyvinuli simulátor s názvem „OPERÁTOR“, který napodobuje vývoj krizových situací, které dispečer na telefonu řeší. Tato platforma umožňuje záchranářům opakovatelné a měřitelné testování v rámci realizovaného tréninku, a to od stavu běžného provozu, až po krizové stavy a simulovaná hromadná neštěstí.

Vedoucí projektu Marek Neruda k tomu řekl: „Projekt má zajímavou historii. V roce 2014 jsme neformálně diskutovali s odborníky na kongresu Operační řízení ve zdravotnictví jejich představy o řešení budoucnosti výcviku pracovníků zdravotnických operačních středisek, lidově řečeno záchranek. Nápady a vize byly hned na světě, psaní projektu a soutěžení o podporu následovalo. Ano, hledání zdrojů trvalo pár let. Ale dnes je pro nás slavnostní chvíle. Systém funguje, uživatelé jej kladně hodnotí, odborníci na operační řízení jsou nadšeni. A naše radost? Práce, která má opravu smysl a která zkvalitní urgentní zdravotnickou péči, čímž pomůže nám všem.“ 

Světovou premiéru měl tento systém během 23. ročníku Rallye Rejvíz 2019. Už letos začne novinku používat pražská záchranka.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon