20180905_092_CVUT-VIC-Ryszawy

Festival vědy aneb VědaFest u vás doma proběhne 3. září a bude k dispozici ONLINE.  8. ročník zábavné vědecko-technické virtuální laboratoře na Vítězném náměstí v Praze se letos zaměřuje na téma Inovace pro budoucnost. Akci připravilo ČVUT v Praze společně s VŠCHT Praha a DDM hl. m. Prahy.

Na webových stránkách si mohou návštěvníci virtuálně projít a prohlédnout více než 70 edukativních, komentovaných video expozic, které pro ně připravili jak organizátoři akce, tak další vysoké školy, akademická pracoviště, volnočasové instituce, firmy a společnosti.

Poprvé tak budou moci všichni zájemci bez omezení věku, navštívit video expozice obrazem i zvukem u nich doma na počítačích, tabletech a telefonech. Také se mohou zapojit do doprovodného programu Chytrá hlava a zúčastnit se soutěže o atraktivní ceny, jako je například 3D tiskárna.

Festival vědy ONLINE se koná za podpory Městské části Praha 6 a vědeckým patronem je tradičně prof. RNDR. Václav Pačes, DrSc. Záštitu poskytl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, ministr Karel Havlíček za Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a MŠMT ČR.

Akce je určena všem návštěvníkům bez omezení věku, ale a je také vhodná pro účast a zapojení celých tříd základních a středních škol, které společně mohou navštívit Festival vědy ONLINE v rámci školní výuky.

Průvodce celou akcí a více informací naleznete na stránce http://www.festival-vedy.cz.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon