0c590bf6-bbc6-4451-b08e-e25cc52f4f5e

Akademie věd České republiky představuje již 20 let návštěvníkům Týdne vědy a techniky AV ČR aktuální vědecké poznatky a výsledky bádání. A není jediná. Naši vědci si pro návštěvníky připravili zajímavé přednášky, exkurze a besedy z různých vědeckých oborů.

V letošním roce bude kvůli epidemiologickým opatřením celý festival probíhat on-line. Rozhodně mu to však neubere na zajímavosti. Znamená to, že se můžete do našich pracovišť podívat, i když jste z druhého konce republiky.

Do letošního ročníku se zapojila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Fakulta informačních technologií, Masarykův ústav vyšších studií a Český ústav informatiky, robotiky a kybernetiky. Jejich program a program všech ostatních účastníků naleznete na www.tydenvedy.cz/program

 

PROGRAM ČVUT:

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská připravila exkurzi k zařízení zvanému GOLEM. Jde o unikátní vzdělávací zařízení pro zvládnutí termojaderné fúze. Na tuto exkurzi se můžete podívat v úterý 3.11. od 14:00. Dalším bodem na programu bude návštěva školního reaktoru VR-1, sloužícímu k výchově kvalifikovaných pracovníků pro jadernou energetiku, v úterý 3.11. od 17:00. Na středu 4.11. je pro Vás od 16:00 připravena přednáška nazvaná Kvarky, které tečou. Dozvíte se, co se děje při teplotách statisíckrát větších, než je teplota v samotné slunci a také jak ji dokážeme s pomocí dnešní technologie vyrobit. Byť jen na zlomek vteřiny. Posledním programem pak bude přednáška o kvantových počítačích. Jak fungují a co dokážou? To se dozvíte ve čtvrtek 5.11. od 18:00.

Fakulta informačních technologií připravila přednášku nazvanou Věnná města českých královen. Ve středu 4.11. zjistíte, jak se dají upravit 3D modely historických budov do virtuální a rozšířené reality.

Masarykův Ústav vyšších studií připravil besedu s Danielem Stachem jako hostem a diskutovat budou o smyslu popularizace vědy v dnešní společnosti. Tento program můžete shlédnout ve středu 3.11. Program ČVUT v rámci týdne vědy ukončí přednáška Jak analyzovat volby? Proč někdy prognózy vyjdou a jindy ne a jaké údaje k tomu vlastně využíváme? Dozvíte se v pátek 6.11.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky pro Vás připravil webinář zaměřený na aktuální témata plánování a řízení výroby Průmyslu 4.0. Sledovat ho můžete ve středu 4.11. od 9:30.

Doufáme, že se Vám bude náš program líbit a těšíme se na Vás.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon