f1c77683-6550-4870-ae1b-851f792765bb

Noc vědců patří mezi největší vědecko-populární akce v Evropě a vy ji letos můžete sledovat
z pohodlí svého domova v pátek 27. listopadu. Během večera se tak budete moct podívat na vysoké školy, ale i na mnohá vědecká centra v Praze, Ostravě, Brně, Olomouci, Pardubicích, i na dalších zajímavých místech v ČR. Samozřejmě nebude chybět ani ČVUT v Praze se svým programem.

Letošní téma Noci vědců „Člověk a robot“ je inspirováno Karlem Čapkem, který právě před sto lety ve
svém díle R.U.R. vůbec poprvé slovo robot použil. Od té doby je tento výraz používán celosvětově.

Letošní Noc vědců nabízí pohled na nejnovější technologie v oblasti robotiky. ČVUT ve svém programu představí laboratoře na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky a další vědecká pracoviště na Fakultě stavební, Fakultě strojní, Fakultě elektrotechnické, Fakultě informačních technologií, Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, Fakultě dopraví, Fakultě biomedicínského inženýrství i na Masarykově ústavu vyšších studií.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky Vám prostřednictvím 3D prohlídky ukáže Testbed pro Průmysl 4.0, jehož účelem je simulace reálného prostředí průmyslové výroby a ověřování výsledků týkajících se pokroku v Průmyslu 4.0.

Pro malé i velké účastníky Noci vědců je připraveno zábavné cvičení s roboty z Fakulty informačních technologií s překvapením na konci.

Na on-line přednášky „Nové technologie a proměny společnosti“ a „Společenská rizika sociálních sítí“ se můžete těšit díky Masarykovu ústavu vyšších technologií. V přednáškách se dozvíte, jakým způsobem jsou naše životy ovlivňovány stále novějšími technologiemi, a to jak na pracovní, tak na soukromé úrovni.

Letošní novinkou je možnost shlédnutí části programu Noci vědců online až do konce roku 2020.
Aktuální informace naleznete na www.nocvedcu.cz

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon