Helsinky_A

Když byl na výměnném studijním pobytu v Helsinkách, dostal prestižní úkol – navrhnout nové prostory Muzea finské architektury. Zhostil se ho s bravurou a teď si za něj dokonce odnesl vítězství v mezinárodní architektonické soutěži Inspireli Awards 2015. Tak by se dal v krátkosti shrnout uplynulý rok, jak ho prožil student Fakulty architektury ČVUT, Jakub Hoffmann.

Soutěž Inspireli Awards je speciálně určena architektům a designerům do 30 let. Letos se vyhlašoval první ročník, kterého se zúčastnilo 250 studentů z 25 zemí světa a 45 univerzit. Ve finále, do kterého postoupilo 50 soutěžících, posuzovala práce přísná porota v čele s Bořkem Šípkem, bohužel nedávno zesnulou legendou české architektury a designu. A jako nejlepší práci vybrala právě Jakubův návrh.

„Být na studijním pobytu v zahraničí a pracovat na zajímavém projektu je samo o sobě skvělá příležitost. A když váš projekt zvítězí v takhle prestižní soutěži, je to úplný sen,“ přiznává Jakub, že ocenění mu dodává obrovskou motivaci do budoucna.

Bude se hodit, už teď totiž Jakub pracuje na své diplomové práci, sportovní hale na Albertově, ve které spojuje své dva velké koníčky – architekturu a sport.

Studijní stáže v zahraničí jsou jen jedním z důvodů, proč studovat na ČVUT. Studenti FA ČVUT třeba navrhli úplně novou pražskou čtvrť na Smíchově!

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon