Foto_FJFI_TCN_DSC_0921

Chcete na vlastní kůži zažít, co je to počítačový virus? Myslíte, že opravdu nelze dělit nulou? A proč byste neměli věřit kalkulačce? Dobrodružství a poznání, tak lze ve dvou slovech shrnout jaderňácký letní tábor TCN.

TCN aneb „Tudy Cesta Nevede, ale vy ji najdete“ je letní tábor organizovaný studenty Jaderky (Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT) pro středoškoláky se zájmem o přírodní vědy a techniku, zejména pak o matematiku a fyziku. Částečně jde o klasický letní tábor a částečně o matematicko-fyzikální soustředění, kde kromě letních radovánek a nejrůznějších her jsou na programu také přednášky odborníků i studentů a exkurze na zajímavá pracoviště. Hlavním účelem tábora je zábavnou formou studentům přiblížit vysokoškolský přístup ke studiu a ukázat jim, že samotná věda a technika nejsou pouze šedivé teorie! Termín konání je 30. 7. – 13. 8. 2016.

Odborný program sestává z přednášek vyučujících z Jaderky a pracovníků vědeckých ústavů či firem (letos se můžeme těšit mj. na profesora Kulhánka!) a také z povídání nás a vás studentů. My vám nabídneme tradiční večerní kurz matematiky (málokdy přednášený večer J), který nabízí vhled do vysokoškolského počítání, či povídání o našich výzkumech. Vy si naopak můžete pod vedením některého z organizátorů připravit vlastní projekt/experiment a na TCNku si v rámci studentské konference vyzkoušet umění prezentace a obhajoby své práce.

Ale Homo nuclearis je tvor kreativní a hravý, TCN rozhodně není jen o sezení v lavici! Více než polovinu programu tvoří akční hry, noční bojovky a napínavé soutěže. Provazové bludiště, golf po česku, koupání v potoce, pozorování hvězd při nocování pod širákem, výlety do přírody i amatérské divadlo. A to je jen malý výčet toho, co s námi můžete zažít. Kytary k táborákovému zpěvu jsou vítány!

Nejdůležitější je, že tábor organizujeme my, studenti FJFI a kromě toho, že večerka ve 22:00 nehrozí, je to příležitost popovídat si o radostech a strastech vysokoškoláka tak trochu z jiné perspektivy, než na Dni otevřených dveří.

Chystáte-li se studovat u nás na FJFI, je to skvělá příležitost poznat své budoucí kamarády a spolužáky a okusit kouzelnou atmosféru naší fakulty.

Tak co, už víte, kudy vede cesta? Přihlaste se do 25. 6. 2016. Čím dříve, tím lépe!

Těšíme se na vás.

Odkaz na web.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon