DSC_2975 copy

Jestli slyšíš termín UCEEB poprvé věř, že se jedná o Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT pomáhající vzniku staveb, které jsou energeticky efektivní, přátelské k životnímu prostředí a svým obyvatelům poskytují ten nejlepší komfort.

A jelikož je to také zajímavé moderní multioborové pracoviště se špičkově vybavenými laboratořemi, neměl by ti rozhodně uniknout Den otevřených dveří, který se koná v pátek 11. listopadu 2016 v rámci mezinárodní akce Dny pasivních domů 2016. V Buštěhradě, kde UCEEB sídlí, se můžeš těšit na komentovanou prohlídku, kterou tě budou provázet zapálení zaměstnanci centra. Start je v 13.00 a 15.00 hodin.

Dozvíš se o fungování energeticky efektivních budov, materiálech využitých při výstavbě pasivních domů a jejich testování nebo o projektech, na kterých výzkumné týmy pracují. Uvidíš tak například solární simulátor – zařízení, které obsahuje lampy mající spektrum záření blížící se slunečnímu záření Moisture Guard – systém pro kontinuální monitoring vlhkosti uvnitř dřevěných konstrukcích nebo třeba mikroelektrárnu WAVE vyrábějící elektřinu a teplo z biomasy.

Jestli tedy chceš vidět unikátní projekty, špičkové vybavení nejmodernějších laboratoří a zažít atmosféru vědeckého prostředí, nenech si tuto jedinečnou příležitost ujít. Třeba se do UCEEB v budoucnu dostaneš i jako student v jednom z mnoha projektů, na kterých studenti ČVUT osobně spolupracují.

Na komentovanou návštěvu UCEEB ČVUT se můžeš registrovat do středy 9. listopadu prostřednictvím e-mailu sekretariat@uceeb.cz, nebo v události na Facebooku.

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon