Foto_FBMI_Hasič_DSC_0940

Ve středu 17. května 2017 se uskutečnil třetí ročník Memoriálu Jana Lewinského – Studentský železný hasič Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

O titul železného hasiče soutěžilo 25 studentů a 11 studentek ze středních a vysokých škol. Závodníci museli absolvovat trať, splnit zadané úkoly a překonat připravené překážky, například přemístění obrovské pneumatiky, transport 80ti kilogramové figuríny, přeskok dvoumetrové  bariéry či výstup do 7. patra výškové budovy.

V kategorii mužů zvítězil Jakub Zahradník, v kategorii žen Denisa Vápeníková, oba z VŠB-TU Ostrava. Trať byla mimořádně náročná, přesto ji Jakub zdolal za neuvěřitelných necelých 5 minut a Denisa za ním zaostala jen o půl minuty. Putovní pohár vítězi předali rodiče Jana Lewinského, studenta FBMI, který zahynul při výkonu povolání.

 „Jsme rádi, že další cenné kovy získali studenti FBMI, což svědčí o jejich velmi dobré fyzické připravenosti k budoucímu povolání,“ doplnila jedna z hlavních organizátorek memoriálu PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

V rámci bohatého doprovodného programu představili hasiči z Letiště Václava Havla Praha speciál Panther, který dokáže prorazit trup letadla a hasit uvnitř prostoru, lezecká skupina HZS Kladno předvedla záchranu zraněné osoby ze střechy budovy, na závěr hasiči simulovali záchranu zraněných při dopravní nehodě, a to včetně jejich vyproštění z automobilu.

 

 

Sdílet:
FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon